Exhibitions

SUBLIME ORDINÁRIO / Vznešená obyčajnosť (2022)
Skupinová výstava/Group exhibition
5. 2. - 19. 3. 2022
Espaço CAMA, Alameda Lorena 1257, Casa 4, Jardim Paulista, São Paulo (Brazil)

Curator/Kurátor: Artur Lescher

 

Výstava s názvom „Sublime Ordinário“ je skupinová prehliadka navrhnutá Arturom Lescherom pre Espaço C.A.M.A., ktorá spája diela 10 umelcov, ktorí hľadajú výnimočné v spoločných objektoch a materiáloch. Roztrhané látky sa stávajú geometrickými vzormi, odkrývajú sa omietky a zvyšky stien, knihy sa stávajú hlavným motívom umeleckých diskusií medzi inými známymi materiálmi, ktoré sa neprirodzene nehodia k svojmu pôvodu. „Dôležitým aspektom výberu diel je, že umelci hľadajú cestu odčítania. Extrahujú hmotu na ochárskim spôsobom, sublimujú to, čo je bežné,“ spomína Lescher vo svojej kurátorskej reči.

 

Výstava trvala od soboty 5. februára do 19. marca na oboch poschodiach galérie. Zúčastnených umelcov reprezentujú galérie, ktoré sú súčasťou Espaço C.A.M.A. ako aj umelcov pozvaných kurátorom. Sú to Cao Guimaraes, Bernardo Glogowski, Fábia Schnoor, Fernando Laszlo, Ignacio Gatica, Lucas Dupin, Manoela Medeiros, Marina Weffort, Martin Derner a Sofia Caesar.

 

Dátum otvorenia: sobota, 05. 02. od 11.00 do 18.00

Alameda Lorena 1257, Casa 4, Jardim Paulista, São Paulo - 01424-005 (Brazil)

 

Info material about exhibition:
https://drive.google.com/file/d/1mPkA_xbugP6VyeDvkRTPBJ-kxrgbYKhl/view
Text:
https://drive.google.com/file/d/1yKsqWyg74Y6JpPv2y6CqdjPGYfHbUBYp/view
SP-Arte
https://www.sp-arte.com/en/exhibitions/sublime-ordinary-1680/
Espaço CAMA
https://linktr.ee/c_a_m_a

Instagram
https://www.instagram.com/p/CbQoPt-Pmq1/
https://www.instagram.com/p/CbPn0SPO-UE/
https://www.instagram.com/p/CZcg7q7vMxB/
https://www.instagram.com/p/CZcvmnAsFGh/
https://www.instagram.com/p/CaF3QvWPNqj/

 

 

CAMA is a collaboration platform created and organized collectively by agents of the contemporary art market. A terrain for horizontal relations in the cultural circuit, with the intention of debating the accessibility and transparency of the medium, the professionalization and responsibilities of its individuals, the maintenance of the memory of extinct spaces and other necessary conversations. Conceived at the end of 2019 from weekly virtual meetings between the directors of the galleries Kubikgallery (Porto, Portugal), Cavalo (Rio de Janeiro, Brazil), Periscope (Belo Horizonte, Brazil), CASANOVA (São Paulo, Brazil) and the space of projects and publisher 55SP (São Paulo, Brazil), C.A.M.A. wants to launch a series of communally designed physical and digital projects.
c·a·m·a space